אנימציה תלת מימד – MAYA
מרצה: יואב בנימיני
בסמסטר  ב', ג, ד', ה'
בעזרת תוכנות התלת מימד, ותוכנת maya בראשן, ניתן לברוא עולמות מופלאים בסרטים, כאשר כל פעולה ותנועה הופכת לאפשרית. בשנים האחרונות הפכו התוכנות האלו לנפוצות ונגישות, מרכזיות בעשייתם של סרטים ופרסומות.
הקורס מאפשר לסטודנטים להגיע ליכולות גבוהות ביותר בכל מגוון האפשרויות המדהימות שהתוכנה מספקת, החל ממודלינג, חומרים וצבע, רקעים, אנימציית דמויות – וכלה בהדמיות ואפקטים מיוחדים. זהו קורס מרכזי שמנתב אליו גם את הידע שנרכש בעיצוב, בימוי ועוד'.

בימוי אנימציה
מרצה: תמי ברנשטיין
בסמסטר, ב', ג', ד', ה'.
עולם האנימציה מתאפיין במקוריות ובתעוזה אישית של היוצרים. הקורס מועבר במתכונת סדנה, ובו לומד הסטודנט את בחירת הצורה ודרך ההבעה, דרך היכרות עם סרטים, טכניקות ויוצרי אנימציה. מתרגל דרכי ביטוי והבעה אישית ומפתח דרכי ביטוי במגוון רחב של סרטי אנימציה קצרים שמופקים במסגרת הסדנא.

הדמיה ועיבוד תמונה (AFX )
מרצה: רודד יצחקי
בסמסטר א', ב', ג'
הקורס מתמקד ביצירת עולם וירטואלי מסוגנן תוך שימוש באלמנטים עיצוביים של תמונה ואותיות. תוכנת האפטר אפקטס (AFX ) היא התוכנה המובילה ביצירת הדמיות, שילוב אנימציה ותמונה חיה, יצירת פרומואים ועוד'. זו סדנא מעמיקה שמתפרסת על פני ארבעה סמסטרים ומביאה את הסטודנטים ליכולת גבוהה ביותר בתחום מבוקש זה.

אנימציהקלאסית ודו מימד
מרצה: זוהר שחר
בסמסטר ב', ג', ד', ה'
הקורס מהווה אבן יסוד להבנה ופיתוח מיומנויות של התנועה האנימטית תזמון ו – stop motion, עצוב ופיתוח layout, חשיבה סיפורית דרך story board ועוד. במסגרת הקורס מפיקים סרטוני אנימציה קלאסית תוך יישום מיומנויות מתחום התסריטאות, הרישום, האיור הקומפוזיציה ועיצוב הדמויות, משלבי היסוד ועד להפקת סרטי אנימציה בטכניקות מגוונות.

רישום, ציור וצבע
מרצה: זיוה ורטיקובסקי
בסמסטר ב', ג'
סדנא מעשית בסטודיו לציור, ובה הסטודנטים מבצעים תרגילים מגוונים במסגרת השיעור וכעבודת בית. הקורס עוסק במגוון של טכניקות וגישות אמנותיות ומאמן את הסטודנט בפרספקטיבה, רישום דומם ודמויות, ציור ותורות הצבע, תפישת חלל ותיאוריות אמנותיות.

טכנולוגיות
מרצה: אילן סעדיה
בסמסטר ג', ד'
קורס עיוני להבנת אופן הפעולה של מכשירי ההפקה האלקטרוניים, תקשורת ושיטות שידור.

תסריטאות
מרצה: יפעת גלילי
בסמסטר א', ד', ה'
משלב הרעיון ועד עיבודו לתסריט- הקורס מלווה את השלבים הרעיוניים דרך תרגילי כתיבה יוצרת, יסודות דרמטורגים, אדפטציה וטכניקות כתיבה. כל סטודנט מתנסה בכתיבה הן בצורת תרגילים כלליים והן לטובת יצירתו וסרטו האישי. הקורס נעשה במתכונת של שיעור כיתתי ומלווה גם בחניכה אישית לכל סטודנט.

עריכה
מרצה: קובי נתנאל
בסמסטר א', ב', ג'
תיאוריות המונטאז' והתחביר הקולנועי מהווים כלי יצירה ראשון במעלה. הקורס מציג את השפעתה של העריכה על התוצר החזותי, דרך הצגת סרטי קולנוע ואנימציה, תיאוריות, תרגילים וחניכה אישית.

תוכנות עריכה
מרצה: עמר ששון
‏בסמסטר א'
קורס מעשי במתכונת סדנא ללימוד תכנת העריכה‏Avid‏ ותהליכי עבודה בעריכה דיגיטלית ‏non-linear‏. בהמשך, הסטודנטים המתמחים לומדים מערכת on line ו-color correction .

צפייה וביקורת סרטי אנימציה
מרצה: דודו שליטא
בסמסטר ב', ה'
מהכרות עם גדולי יוצרי האנימציה בהיסטוריה ועד צפייה ביקורתית בעבודות עכשוויות . הקורס מקנה ידע בהיסטוריה ובהתפתחות התרבותית והטכנית של המדיום, מעשיר את הסטודנט במכלול ההבעה החזותית, ומאמן בצפייה ביקורתית ויכולת לנתח טקסטים חזותיים תוך התייחסות למגוון של קריטריונים וגישות באנימציה.

השפה הקולנועית
מרצה: יוסי חזן
בסמסטר א'
השפה החזותית האוניברסלית שפיתח הקולנוע במאה ועשר שנות קיומו, הפכה לתחביר הסיפורי המשמעותי והמשפיע ביותר בעולם. זוהי מערכת דיאלקטית עשירה ומורכבת להעברת מסרים, שהצורך בהבנתה והטמעתה חשובה ומכרעת בכל סרט מכל סוג. הקורס עוסק במכלול המרכיבים של אותה 'שפה', ובמסגרתו מביימים הסטודנטים תרגילים קצרים להבנת מרכיבי התחביר והמבע הקולנועי.

אנגלית מקצועית
מרצה: צבי שלמוביץ'
בסמסטר ב'.
הקורס מתמקד בלימודי אנגלית מקצועית בתחום הפקות המדיה וקריאת מאמרים ומגזינים מקצועיים.

צילום ותאורה
מרצה: יוסי חזן
סמסטר ב'
כל סטודנט במחלקה להדמיה ואנימציה לומד ומתרגל שימוש במצלמה מקצועית. הקורס משלב ידע טכני ותפעולי עם הבנת ה'שוט' הקולנועי, קומפוזיציה, צבע ועוד. בפרק המתקדם נעסוק בנושא עיצוב תאורה, תאורה למודלים של אנימציה ותאורה ככלי מרכזי בהבנת הצילום.

תולדות האמנות
מרצה: זהר רובינשטיין
סמסטר א'.
‏קורס עיוני בהיסטוריה של האמנות המודרנית, זרמים ואמנים משפיעים. קורס המלמד יכולות ניתוח והתבוננות ביצירה, ולערוך היכרות עם מגוון מונחי יסוד בתחומי האמנות החזותית.

שיווק, פרסום וקופירייט
מרצה:
בסמסטר ג'
הקורס מקנה ידע כללי בתאוריות ומודלים בשיווק. במסגרת הקורס מפתחים הסטודנטים מוצרים וקמפיינים תוך לימוד האסטרטגיה של מערכות שיווק ופרסום, מבנה ועבודת משרדי הפרסום, כתיבה וקופירייט.

טיפוגרפיה
מרצה: רודד יצחקי
בסמסטר ד'
היכולת להשתמש בסוגי אותיות ועיצוב מילים ומשפטים על המסך, היא אומנות בפני עצמה. בקורס נלמדות סוגי האותיות והאפיון של כל סוג אות, החל מהרמה הסטאטית וכלה בטיפוגרפיה בתנועה, כפי שמופיעה רבות בפרסומות, בפרומואים ובפתיחים.

הקלטת קול
מרצה: אשר דהן
בסמסטר ב'
הקורס מקנה ידע בסיסי באקוסטיקה והקלטת סאונד. הסטודנטים מתרגלים שימוש במיקסרים ובמיקרופונים מגוונים , לומדים כיצד ליצור סביבה אקוסטית באתרי צילום להקלטה מקצועית.

עיצוב פסקול לסרטים
מרצה: יוסי אפלבאום ומרצים מתחלפים
בסמסטר ד'
לפס הקול בסרטים תפקיד מרכזי ביצירת תחושות והעברת מסרים רגשיים ואינפורמטיביים.‏ בקורס נלמד הקשר בין סאונד לתמונה במובאות וניתוח מתוך סרטים, מבנה פס הקול, מושגים וגישות, אפקטים והכנה לקראת מיקס.

הכרת המחשב
מרצה: ערן גבאי
בסמסטר א'.
הקורס מקנה ידע בסיסי במערכות מחשבים ותחנות עבודה, ומתרגל את הסטודנט בתהליכי עבודה ושמירה, שליחה ותקשורת בין מחשבים.

אופטיקה יישומית
מרצה: עדי טופנהאוז
‏בסמסטר ב'.
‏קורס בסיסי שמקנה לסטודנט את הבסיס הדרוש להבנת עבודת העדשה והצילום.

איור לאנימציה
מרצה: תמי ברנשטיין
בסמסטר ב'
קורס מבוא להיכרות עם עולם האיור ותפקיד המאיר. הסטודנטים מבצעים איורים של רקעים, משטחים ודמויות, תוך התנסות בטכניקות מגוונות להבנת יכולת ההבעה החזותית.

אולפן Chroma-key
מרצה: יוסי חזן
בסמסטר ג'
שילוב דמויות חיות בסרט אנימציה מתאפשר בין היתר, בצילומן על גבי מסך מיוחד. הקורס מתרגל את הסטודנטים בעבודה באולפן מיוחד לצורך זה.

תכנון הפקה
מרצים: גלעד רוזנאו
בסמסטר ד'
כל איש מקצוע בתחום העשייה הקולנועית נדרש להבנה והתמודדות עם מסגרת הפקה. הקורס מתמקד בהבנה של תהליכי הזרימה בביצוע סרט אנימציה, מקורות תקציב וחלוקתם בהפקה.

פרויקט גמר
בסמסטר ה'
הסטודנט מפיק כיוצר או כשותף את סרט גמר לימודיו, בהתאם לתחום בו בחר להתמחות. כבמאי, כאנימטור דו מימד, כאנימטור תלת מימד בתחומים שונים ( מידול, עיצוב דמויות, תאורה ), כאיש אפקטים חזותיים AFX, ועוד'. כל סטודנט זכאי לליווי של איש מקצוע מהשורה הראשונה שמייעץ ותומך בתחום ההתמחות שבו מבצע הסטודנט את פרויקט גמר הלימודים – פרויקט אשר לרוב ישמש כתעודת הכניסה לתעשיית ההדמיה והאנימציה.

סדנאות אמן, מפגשים עם יוצרים, סיורים באולפני אנימציה
* התכנית נתונה לשינויים בהתאם להחלטת ראש המגמה ומה"ט