בימוי עלילתי
מרצים: דפנה וילדמן
בסמסטר א', ב', ג', ד'.
‏במשך הלימודים מביים כל סטודנט במחלקה סרטים עלילתיים. החל מתרגילי בימוי מונחים, וכלה בבימוי סרט גמר – למי שבמהלך לימודיו הוכיח את יכולותיו וכישוריו בתחום הבימוי העלילתי. זהו קורס מרכזי שמתנהל הן כסדנא והן כשיעור לניתוח, הבנה והיכרות עם עבודת הבימאי – כמקצוען וכ'אוטר'. במסגרת הקורס מטופלים אספקטים נרחבים בתפישות וטכניקות בבימוי.

אולפן טלוויזיה- מולטי קמרה
מרצים: ארז שפרון (בימוי)
בסמסטר ד', ה'.
סדנא להפקה של תכניות באולפן טלוויזיה. כל סטודנט לומד ומתרגל את קשת התפקידים באולפן מולטי קמרה – בימאי, נתב, תאורן, צלם, סאונד , ‏CCU‏ וכו', ואחראי בעצמו על 2 תכניות אולפן אותן כתב, ערך וביים. התפאורות באולפן מתחלפות, וכך מתאפשר להפיק תכניות בנושאים שונים ומגוונים. חלק מהתכניות משלבות צילומי שטח, אחרות משלבות הדמיות, ‏chroma-key‏ וכד'. בקורס מיושמים נושאים שנלמדים בסדנאות אחרות, כמו: עריכת תוכן טלוויזיוני (שם מפתחים תכניות טלוויזיה), תסריטאות (שם נכתבים מערכונים), בימוי שחקנים, הקלטת מוסיקה וכו'.

עריכת סרטים
מרצה: קובי נתנאל
בסמסטר א', ב', ג', ה'.
לעריכת סרטים השפעה מכרעת על התוצר הסופי – הסרט. הקורס מציג את תהליכי העבודה בסרטים עלילתיים ודוקומנטריים, מלמד תאוריות מונטאז' ומפגיש את הסטודנט עם יצירות ותמות עריכה להבנת כלי היצירה המשמעותי הזה. כל סטודנט מתנסה בעצמו בעריכת סרטים. מי שהוכיח מצוינות בתחום, יכול להתמחות במקצוע ולהגיש פרויקט גמר שאותו ערך, מלווה בחונך אישי – עורך סרטים בכיר.
הלימוד בתכנת Avid משלבי היסוד עד לשלבי עריכה מתקדמת לשידור, תיקוני צבע ואפקטים.

תסריטאות
מרצה: יפעת גלילי
‏בסמסטר א', ב', ג', ד'.
משלב הרעיון ועד עיבודו לתסריט – הקורס מלווה את כל השלבים דרך תרגילי כתיבה יוצרת,‏ יסודות הכתיבה הדרמטית והקומית, אדפטציה וטכניקות בכתיבה. כל סטודנט מתנסה בכתיבה בז'אנרים שונים, הן כתרגילים והן לטובת סרטיו ויצירתו האישית. הקורס מתקיים במתכונת של שיעור כיתתי, ומלווה גם בחניכה אישית לכל סטודנט.‏

קול והקלטה
מרצה: אשר דהן, סדנא מתקדמת: יוסי אפלבאום
‏בסמסטר א', ג', ה'.
‏הקורס מעניק ידע תיאורטי ומעשי באקוסטיקה והקלטת סאונד. הסטודנטים מתרגלים שימוש במיקסרים ובמיקרופונים מגוונים. במהלך הקורס לומדים כיצד ליצור סביבה אקוסטית באתרי צילום להקלטת סאונד מקצועית.

טכנולוגיות
מרצה: אילן סעדיה
‏בסמסטר ג', ד'.
קורס עיוני להבנת אופן הפעולה של מצלמות ומכשירי ההפקה האלקטרוניים, תקשורת ושיטות שידור.‏

מבע קולנועי
מרצה: אהוד טומי טומלק
‏בסמסטר א', ב'.
‏צורת המבע שפיתח הקולנוע הפכה לתחביר החזותי המשמעותי והמשפיע ביותר בעולם. הצורך בהבנתה והטמעתה, חשוב ומכריע לכל סרט מכל סוג. הקורס עוסק במכלול המרכיבים של החוויה הקולנועית,‏ דרך צפייה בסרטים משפיעים, ז'אנרים וההקשר התרבותי וההיסטורי בהם נוצרו.‏

אמנות
מרצה: זהר רובינשטיין
‏64 שעות לימוד (בסמסטר א')
‏קורס עיוני בהיסטוריה של האמנות המודרנית, זרמים ואמנים משפיעים. קורס המלמד יכולות ניתוח והתבוננות ביצירה, ולערוך היכרות עם מגוון מונחי יסוד בתחומי האמנות החזותית.

צילום ותאורה
מרצים: יוסי חזן, חורחה גורביץ'
בסמסטר א', ב', ג', ד', ה'.
קורס מרכזי בצילום וידאו וקולנוע. החל משלב היסודות ועד להבנה מעמיקה בצילום ובתאורה. הקורס בחלקו במתכונת סדנה, ובעיקרו לימוד והכנה לפני צילומים וניתוח התוצאות בכיתה.
כל סטודנט במחלקה לומד את מקצוע הצילום, ובהמשך הסטודנטים המצטיינים עוברים לשלב התמחות ומצלמים את העבודות המרכזיות של חבריהם. הקורס משלים את היסודות שנלמדו בסדנאות הסטילס, בשיעורי האופטיקה והקומפוזיציה. דגש מיוחד ניתן להבנה מעמיקה של התאורה.
מגוון המצלמות אשר יעשה בהן שימוש הוא רחב, החל ממצלמות וידאו מקצועיות ועד למצלמות HD באיכות שידור.

תוכנות עריכה
מרצה: עמר ששון
‏בסמסטר א'.
קורס מעשי במתכונת סדנא ללימוד תכנת העריכה‏Avid‏ ותהליכי עבודה בעריכה דיגיטלית ‏non-linear‏.
בהמשך, הסטודנטים המתמחים לומדים מערכת on line ו-color correction .

תולדות הקולנוע
מרצה: אהוד טומי טומלק
‏בסמסטר ב'.
קורס שעוקב אחר התפתחות הקולנוע בראי ההיסטוריה. בקורס מוקרנים קטעי סרטים ‏ממקומות שונים בעולם, בתחנות הזמן החשובות בהיסטוריה של הקולנוע.‏

קולנוע ישראלי
מרצה: אהוד טומי טומלק
בסמסטר ג', ד'.

בימוי והפקה דוקומנטרי
מרצה: אילן יגודה
בסמסטר א', ב', ג', ד', ה'.
קורס מרכזי בתכנית לימודי הקולנוע. החל משלב התחקיר, תרגילי בימוי וצילום סרטים קצרים ועד להפקת סרטי גמר. הלימודים מתמקדים בהבנת המרחב היצירתי של הז'אנר, הבנייה של הסיפור התיעודי והתנסות בסגנונות בימוי.

הדרכת שחקנים
מרצה: איתן ענר
‏בסמסטר ב', ד'.
סדנא לבימוי והדרכת שחקנים בה מתנסה כל סטודנט בהבנת טכניקות של בניית דמות, שיטות בימוי ומערכת היחסים שבין השחקן לבמאי. חלקו הראשון של הקורס עוסק במשחק הדמות, וחלקו השני במשחק מול מצלמה.

שיווק, פרסום וקופירייט
מרצה:
‏בסמסטר ג'.
‏הקורס מקנה ידע כללי בתאוריות ומודלים בשיווק. במסגרת הקורס מפתחים הסטודנטים מוצרים וקמפיין,‏ תוך לימוד האסטרטגיה של מערכות פרסום ושיווק, מבנה ועבודת משרד הפרסום, כתיבה וקופירייט.

צילום סטילס
מרצה: יואב אלקובי
בסמסטר א'.
הקורס במתכונת סדנה, בו מתנסה כל סטודנט בצילום דיגיטלי ותפישות תאורה.

תוכן טלוויזיוני
מרצה: שחר בארי
48 שעות לימוד (בסמסטר ה')
Broadcasting‏ או ‏Narrowcasting‏ – הקורס מעמיק את ההבנה בפילוח ערוצי שידור, כיצד בונים תוכן מתאים לכל אחד מהם ואת מקצוע עריכת התוכן בטלויזיה. הקורס בנוי כהרצאות וסדנא שבה מפתחים בקבוצות עבודה תכניות טלויזיה שמוצגות בסיום הקורס כפרזנטציה בפני מנהלי תכניות.

תאורה
מרצה: יוסי חזן, חורחה גורביץ'
בסמסטר א', ג'.
לאור תפקיד מכריע בתוצאה הצילומית. בסדנה נלמדים תורת האור וסוגי הפנסים, ומתרגלים הארה של סצנות מסוגים שונים. הסדנא קשורה קשר הדוק עם הקורס והתרגולים בצילום קולנוע.

אופטיקה יישומית
מרצה: עדי טופנהאוז.
‏בסמסטר ב'.
‏קורס בסיסי שמקנה לסטודנט את הבסיס הדרוש להבנת עבודת העדשה והצילום.

הפקה
מרצה: הלל רוזמן.
‏בסמסטר ב', ד'.
‏תכנון הפקה, פירוק למרכיביה, עמידה בתקציב וניהול ההפקה הם קריטיים בהצלחתו של כל סרט.‏ הקורס מקנה בסיס לתורת ההפקה, שמיושמת בסרטי הסטודנטים. סטודנט שהוכיח מצוינות בתחום יוכל להפיק סרטי גמר, כשהוא מלווה כחונך אישי במפיק בכיר מתעשיית הקולנוע או הטלוויזיה.

הסרט הקצר
מרצה: הלל רוזמן
‏בסמסטר ב'.
דרך צפייה בסרטיהם הקצרים של בימאים חשובים, נלמדים מאפייני הז'אנר וצורת המבע הקולנועי המיוחד שפיתח הסרט הקצר.

עיצוב פסקול
מרצה: יוסי אפלבאום ומרצים מתחלפים
‏בסמסטר ד'.
לפס הקול בסרטים תפקיד מרכזי ביצירת תחושות והעברת מסרים רגשיים ואינפורמטיביים.‏ בקורס נלמד הקשר בין סאונד לתמונה במובאות וניתוח מתוך סרטים, מבנה פס הקול, מושגים וגישות, אפקטים והכנה לקראת מיקס. ‏

אנגלית‏
מרצה: צבי שלמוביץ'
‏32 שעות לימוד (סמסטר ב')‏
הקורס מתמקד בלימודי אנגלית מקצועית בתחום הפקות קולנוע, קריאת מגזינים ומאמרים מקצועיים. בתחילת הקורס יינתן מבחן פטור למי שזכאי ע'פ קריטריונים. ‏

צפייה וניתוח סרטים
מרצה: יוסי חזן
מסגרת שנועדה להבטיח כי הסטודנטים יכירו את היצירות החשובות שתרמו להתפתחות הקולנוע ואת יצירות המופת שנוצרו במדיום הקולנועי. הקורס משלב צפייה בסרטים עלילתיים ודוקומנטריים, הכרת יצירות אלו חיונית לכל מי שמתעתד לעסוק בניתוח וביצירת סרטים.

הכרת המחשב
מרצה: ערן גבאי
‏בסמסטר א'.
הקורס מקנה ידע בסיסי במערכות מחשבים ותחנות עבודה, ומתרגל את הסטודנט בתהליכי עבודה ושמירה, שליחה ותקשורת בין מחשבים.

הדמיה ועיבוד תמונה (AFX ופוטושופ  )
מרצה: רודד יצחקי
בסמסטר א', ב'.
הקורס מתמקד ביצירת עולם וירטואלי מסוגנן תוך שימוש באלמנטים עיצוביים של תמונה ואותיות. תוכנת האפטר אפקטס (AFX ) היא התוכנה המובילה ביצירת הדמיות, שילוב אנימציה ותמונה חיה, יצירת פרומואים ועוד'.

סדנאות
בסמסטר א, ב', ג, ה'.
במהלך הלימודים פוגש הסטודנט מגוון רחב של יוצרים, אנשי מקצוע ואמנים בתחומים מגוונים.מתקיימים מפגשים עם אמן פעיל, חלק כהרצאה וחלק כסדנה פעילה. בנוסף, ביה"ס מקיים סיור מקיף באולפנים ובחברות מובילות בתחום.